SEMIFINALA HALEP – KUZNETSOVA, INTRERUPTA DIN CAUZA PLOII. MECIUL VA FI RELUAT VINERI

Semifinala de la Sydney, dintre Simona Halep și Svetlana Kuznetsova, a început cu o întârziere de 4 ore și 40 de minute din cauza unei furtuni care s-a abătut asupra orașului australian.

Ploaia le-a jucat feste organizatorilor în continuare, astfel că partida dintre numărul 2 WTA și sportiva din Rusia a fost întreruptă la scorul de 5-4 pentru Halep în primul set. Kuznetsova urma la serviciu.

A fost al doilea moment în care întâlnirea a fost întreruptă din cauza ploii. A mai fost un moment, dar de scurtă durată, atunci când Svetlana era în avantaj (scor 3-4).

Organizatorii au decis ca meciul să fie reluat vineri, 15 ianuarie, de la ora 04:00, în direct la Digi Sport 2. Partida va fi a treia a zilei de vineri, după Tomic – Gabashvili șiDolgopolov – Dimitrov.

Sursă: digisport.ro