SCANDAL LA BUCURESTI: AMEFA A IESIT DIN APA LA MECIUL CU RAPID!

AMEFA a ieşit din apă la finala pentru locurile 5-6, din cadrul Superligii Naţionale de Polo. În primul meci, desfăşurat sâmbătă la Bucureşti, echipa arădeană s-a retras din bazin în ultimul sfert, la scorul de 14-9, când mai erau de jucat 6 minute şi 34 de secunde! Decizia a fost luată de antrenorul Cristian Cosma, care s-a considerat nedreptăţit de arbitrajul lui Radu Matache şi Mihai Bălănescu. Cazul va fi supus Comisiei de Disciplină din cadrul Federaţiei Române de Polo, care aproape sigur va omologa meciul cu victoria Rapidului la „masa verde”. AMEFA a folosit în Capitală următoarea formulă: Hodăgeu, Vidican, Vancsik 2, Băltean 1, Furj 2, Fericean, Huber 2, Palotaş, Laza şi Gergelyfi 2.