Rednic savurează succesul cu Hermannstadt: ”O victorie meritată, am jucat foarte bine”

Mircea Rednic (61 ani) s-a declarat mulțumit de prestația echipei sale, după victoria cu 2-0 din meciul cu Hermannstadt. Gazonul de la Oradea le-a dat mari bătăi de cap ambelor echipe, iar, la final, ”Puriul” a făcut haz de necaz.

”E o victorie meritată, cu ocazii multe. Țin să felicit ambele echipe ținând cont de starea gazonului. Mie mi-a fost greu să ajung până la suporteri să îi salut. Am jucat foarte bine pe un teren greu, cu o apărare foarte bună. E foarte greu să ai stabilitate bună. Am avut încredere. Nu e prima oară când înscriem pe final.

Cu Dinamo am câștigat în minutele de prelungire. Chiar dacă am avut probleme, cei care au intrat au jucat foarte bine. Merită felicitările mele și ale noastre. Le e greu și suporterilor. Țin să le mulțumesc. M-aș bucura ca ei să fie prezenți și să susțină echipa și în Cupă”, a declarat Mircea Rednic la flash-interviu.

UTA face 22 de puncte și urcă pe un intermediar loc 9 în clasamentul SuperLigii. Roș-albii sunt la doar trei lungimi distanță de zona de play-off, dar ierarhia rămâne strânsă și orice punct obținut se poate dovedi prețios.