Rednic a recunoscut că UTA a fost slabă, dar mai ”înțeapă” o dată: ”Craiova adevărată e a lui Mititelu!”

UTA a cedat cu 1-0 în fața CSU Craiova, în meciul din etapa a doua a Cupei României, iar la flash-interviu, Mircea Rednic a transmis că echipa sa a făcut un joc slab. O înfrângere… Un gol din corner, iar din fază fixă, vorbim, discutăm, decidem cine trebuie să marcheze și cine să acopere zona și tot suntem surprinși. A fost o oportunitate pentru unii jucători să demonstreze că merită să fie în lotul acestei echipe. Unii au făcut-o, unii nu. Le-am dat posibilitatea să ne domine, să aibă ocazii. Noi nu am contat. În prima repriză, chiar nu am contat. A doua repriză a fost mai bună”, a declarat Mircea Rednic.

Mircea Rednic a fost informat și despre replica dură primită de la Alex Mateiu, care l-a ”înțepat” pentru că a numit-o ”Craiovița” pe Universitatea Craiova și a spus că ”adevărata Craiova” este echipa lui Adrian Mititelu. Mi-a dedicat? Mi-e drag. N-are nicio treabă una cu alta, Craiova adevărată e a lui Mititelu, ei s-au înființat acum câțiva ani. Au un om care susține financiar echipa, dar n-au nicio legătură, a fost răspunsul lui Mircea Rednic.