PROGRESUL PECICA A PIERDUT PRIMUL MECI CU PETCUT ANTRENOR

Şirul victoriilor pe linie s-a încheiat pentru Mihai Petcuţ, care cunoaşte prima înfrângere de când a preluat Progresul Pecica. Probabil relaxaţi după anunţul de retragere din campionat a Gloriei, pecicanii s-au văzut prea repede cu sacii în căruţă. Iar duşul rece a venit rapid, în derby-ul de sâmbătă, de la Sîntana. Gazdele s-au impus cu 3-1, cu golurile victoriei marcate pe final de meci. Cosmin Popa a adus Sîntana pentru prima oară în avantaj în minutul 33, dar Răzvan Fritea a egalat cu cinci minute înainte de pauză. Martin, în minutul 78 şi Ciocan în minutul 90, aveau să semneze golurile unui succes meritat al Unirii, care a şi controlat destul de clar jocul.

Petcuţ: „Sunt nemulţumit de mine”

Un meci slab din partea noastră. Am făcut două schimbări până în minutul 10, iar asta ne-a dat planurile peste cap. Au fost şi greşeli personale, iar fotbalul te pedepseşte. În primul rând sunt nemulţumit de mine, pentru că eu conduc echipa, Sîntana a meritat victoria. Când pierdem, suntem slabi cu toţii. Speram ca prima înfrângere să nu vină anul acesta, dar s-a întâmplat…”, ne-a declarat Mihai Petcuţ. Antrenorul liderului crede că jucătorii săi s-au văzut prea repede câştigători ai campionatului, mai ales după ce Gloria a dat semne de retragere:

S-au relaxat prea repede

Probabil că a contat şi acel anunţ de retragere al Gloriei, iar jucătorii mei este posibil să se fi relaxat în ideea că nu mai au adversar pe măsură. Am văzut că Gloria s-a prezentat la Păuliş, mi-aş dori să continue, dar să promoveze Pecica”, mai spune Petcuţ.

Sîntana: Ciornei – Șiclovan, Mateiu (Martin), Paven, Brozbic, D. Calancea, Bodea, Vuin, Bolba (Stan), Cosmin Popa, (Fabian), Cl. Popa (Ciocan).

Pecica: Rus – Cornea, Trif (Șiclovan), Gabor, Istin, Gh. Ponta, Marinescu, R. Fritea, Best (Gavriș), Arsene, Peii, Riviș (Muhammed)

Arbitri: Alexandru Gornic – Emil Cristea, Alin Bolcaș. Observatori: Claudiu Tripa, Andras Mako.