PÂNCOTA ARE PROBLEME ÎNAINTE DE STARTUL PLAY-OUT-ULUI

Divizionara secundă Șoimii Pâncota a disputat marți un joc școală cu divizionara a patra, Victoria Zăbrani. S-au disputat două reprize a câte 30 de minute, trupa din Podgorie impunându-se cu 3-0, goluri marcate de Fuchs, Dragalina și Pirtea. Pentru Pâncota au evoluat: Irimia, Pașcalău, Cioară – Dan, Pascariu, Crișan, Dubeștean – Suciu, Pavel – Vasi, Fuchs, Mandache – Dragalina, Farcaș și Pirtea, cu mențiunea că ultimul nu are drept de joc, sâmbătă, în primul meci din play-out, din cauza unei suspendări.

Zsolt Muzsnay se confruntă în continuare cu serioase probleme de lot: Marius Ion, Alin Mihai, Issa, Leucuța, Gâlcă și Siminic au privit de pe margine testul de Zăbraniul, toți având probleme medicale mai mici sau mai mari. Se speră totuși ca măcar 2-3 dintre ei să fie recuperați până la ora meciului cu Olimpia Satu Mare, programat sâmbătă, de la ora 11.