JUDOKA ARADENI AU URCAT PE PODIUM LA NATIONALE SI CUPA EUROPEI

Judoka arădeni au obţinut medalii în concursurile naţionale şi internaţionale desfăşurate în weekend. La Gyor, în Ungaria, a avut loc Cupa Europei la categoria sub 15 ani. David Nagy, de la LPS Arad, a ocupat locul doi la categoria +81 de kilograme, în vreme ce Kinga Bleicziffer, de la CSM Arad, a terminat a 5-a la categoria +63 de kilograme. Sportivii au fost însoţiţi de profesorul Arpad Nagy. De asemenea, la Sibiu s-a desfăşurat finala Campionatului Naţional sub 14 ani.

Cristian Iurasciuc, Robert Blaş, ambii de la LPS Arad şi David Turc, de la CSM Arad, au cucerit medalii de bronz, iar Albert Dominic, Victoria Nădlac şi Eduard Gall, de la LPS Arad, s-au clasat pe 5. Echipa Euroregiunii V s-a clasat pe locul 3, în formulă regăsindu-se şi arădenii: Adrian Boncea, Raul Rusu, Cristian Iurasciuc, Albert Dominic, Robert Blaş, Denis Cucuiat, Eduard Gall, Raul Lacatoş şi David Turc. Sportivii au fost însoţiţi la Sibiu de antrenorii Mihai Telechi, Dorin Drimbe şi Adrian Rău.