GENIE PIERDE IN FATA LUI DULGHERU LA FEDCUP. CANADA-ROMANIA 1-1

by Calin Moga

După ce Begu a pierdut în faţa canadiancei Abanda am crezut că nu mai avem speranţă, dar Alexandra Dulgheru ni-a reaprins-o. Al doilea meci din FedCup a fost cu un istoric scurt pentru Genie Bouchard, în primul set s-a chinuit să arate ceva dar Dulgheru nu a lăsat nimic, a luat break-ul în momentul potrivit şi a luat setul la 6-4. Setul secund a început pe acelaşi calapod şi la scorul de 5-3, Dulgheru a avut prima minge de meci, nefructificată. La scorul de 5-4, Alexandra Dulgheru a obţinut victoria în faţa numărului 7 mondial, numai după ce a ajuns la mingea cu numărul cinci. După prima zi situaţia este de 1-1 în întâlnirea de FedCup dintre Canda şi România, meciurile următoare vor fi decisive, Genie Bouchard se va înfrunta cu Irina-Camelia Begu, unul din meciurile decisive.