CS INEU A PARASIT CUPA ROMANIEI, UTA BD SE CALIFICA IN TURUL URMATOR

CS Ineu a părăsit astăzi Cupa României la fotbal, după ce a fost învinsă în turul trei pe terenul echipei de Liga a III-a bihorene CSC Sînmartin, scor 2-0. Gazdele au făcut diferenţa în partea a doua, când au marcat prin Zadori şi Mintaş. Cristian Sculici a început meciul în formula: Gorun – Zdrențan, Bilia, Tudoroiu, Talpaș – Hrezdac (75 Purece), Francescu – Kocsis, Stănaia, Boldizsar (63 Răduţ) – Mașniță.

În schimb, UTA BD a învins astăzi cu 3-0 divizionara C din Timiş, Mama Mia Becicherecu Mic, meci disputat la Sînicolau Mic. Pentru trupa lui Roland Nagy au marcat Mansour de două ori, în minutele 56 şi 75 şi Dragoş, în minutul 81. Arădenii vor înfrunta în turul următor al Cupei României o echipă de Liga a II-a.