Crişul a învins Sebişul, într-un meci amical al liderilor

Naţional Sebiş şi Crişul Chişineu Criş şi-au dat întâlnire pe terenul de la Prăjeşti, într-un meci amical. Liderul din “C4” părea că îşi impune jocul, după ce Bârsănel a deschis repede scorul, numai că formaţia lui Mihai “Ole” Roşca a întors rezultatul prin golurile marcate de Jichici, tot în prima repriză şi Modan, la trei minute de la reluare. În final, liderul solitar al Ligii a IV-a Arad a câştigat surprinzător, scor 2-1, astfel că sebişenii au ajuns la un bilanţ de o victorie şi două înfrângeri în amicalele iernii.
Călin Cojocaru a început testul în formula: Muntean – Rosenblum, Stupu, Bârsănel, Moise – Săulescu, Avramescu, Fuchs, Cocină, Iuga – Velici. Au mai jucat: Ciocan, Basic, Suciu, Siminic, Clej, Tulcan, Mihuţa şi Susan. Crişul a răspuns cu: Mucha – Ciornei, Lung, A.Pavel, Jude – Gâlcă, Turcuş, Jichici, Borşa – Modan, Alin Mihai. Au mai jucat Tăşedan, Asandului şi Marinescu.