Fără emoţii pe semicerc, în compania ultimei clasate

Liderul seriei D din liga secundă la handbal feminin, Crişul Chişineu Criş, şi-a permis să îşi odihnească câteva jucătoare în compania ultimei clasate, Marta Baia Mare. Chiar și fără Snakovski și Ciui, accidentate, Klimek, Golusin și Popeanu, toate trei cu probleme medicale și Gaiu, încă fără drept de joc, echipa arădeană nu a avut probleme în a se impune la scor, 33-23, deşi la pauză diferenţa a fost minimă, 18-16.

Crişul şi-a mărit substanţial avantajul în repriza a doua a partidei din Polivalentă, când au ieşit la rampă în special Cherecheși și Petruse, completate prin aruncări de la semi-distanță de Boldor sau Vezentan. Victorie fără emoţii şi fetele lui Sebastian Tudor îşi continuă parcursul excelent din acest sezon.

Pentru Crișul au jucat: Cherecheși 9, Petruse 8, Boldor 7, Vezentan 6, Damian 2, Vrabie 1, Haidu, Năstasă, Nemoianu și Corha. Crişul se menţine lider în serie, la patru lungimi peste CSM Târgu Mureş, pe care o va întâlni peste două săptămâni, în deplasare.