Viitorul se menţine lider. Etapă intermediară în Liga 1

Viitorul s-a impus cu 2-1 la Giurgiu, în fața Astrei, după un meci cu o primă repriză nebună, cu 3 goluri marcate, dar şi cu 3 penalty-uri ratate! Liderul a avut 2-0, după reuşita lui Chiţu (13) şi autogolul lui Săpunaru (20), după care acelaşi Chiţu şi Coman au ratat cu seninătate două penalty-uri, în minutele 31 şi 37. Florea a redus din handicap în minutul 39 şi a ratat şi el de la punctul cu var, peste alte trei minute. Lucrurile s-au mai liniștit în partea a doua, în care doar Ioniță și Casap au pus în pericol cele doua porți. Scor final, 2-1 pentru Viitorul, care își menține avansul de 3 puncte în fața celor de la FCSB, în fruntea clasamentului din Liga 1.
La mijlocul acestei săptămâni se joacă etapă intermediară atât în play-off cât şi în play-out, după următorul program: