Victorie mare în lupta pentru evitarea retrogradării: „leoaicele” au învins la Crevedia!

Victorie importantă pentru AC Piroș Security în etapa a patra a play-outului Ligii 1 la fotbal feminin. Arădencele s-au deplasat în județul Dâmbovița, la Crevedia, acolo unde au învins una dintre contracandidatele la evitarea retrogradării. Fair Play Joc Cinstit a condus de două ori, din minutele 3 și 40, prin dubla lui Stancu, dar „leoiacele” au egalat de fiecare dată, prin Vanu și Olariu (foto), din penalty și au dat lovitura cu patru minute înainte de final prin aceeași Vanu, scor final 2-3!

Arădencele urcă la 11 puncte în clasament, la șapte distanță de penultima clasată, Universitatea Galați. Piroș a jucat în formula: Maha – Ungur, Bajko (12 Gherheș), Granados, Cosma – Stanoiev, Roz, Varga, Kugler – Vanu, Olariu. Rezerve au fost: Nemet – Gherhes, Matase, Cociuba.