Utiştii promit răzbunare: “Va fi vai de mama lor! Le închidem gura”

Scandalul provocat de Ionuţ Popa pe tunelul ce duce la vestiare a perturbat până şi interviurile de după meci. Golgheterul arădenilor în Liga a II-a, Adrian Petre, a rămas neplăcut surprins de comportamentul antrenorului de la Poli: “Vedeţi de ce suntem unde suntem cu fotbalul românesc, cu asemenea antrenor şi comportament nu ajungem nicăieri. Într-adevăr, au dreptate să fie frustraţi, pentru că au ratat mult, dar fotbalul se joacă pe goluri. Nu îmi place să intru în clinciuri verbale, dar vom vedea dacă ne dau 4 sau 5 la Şiria, aşa cum spun ei. O să le dăm peste gură!”, a promis Petre, care însă are nevoie de o cu totul altă evoluţie decât astăzi, pentru a-şi ţine promisiunea. Şi mai tranşant a fost autorul golului UTA-ei, Sorin Strătilă, care are sete de răzbunare: “Va fi vai de mama lor, la Arad! Am auzit şi eu că ne ameninţă că ne dau nu ştiu câte în retur, vor avea mari surprize. Va fi groasă rău pentru Poli, va fi 2-0!”
Laurenţiu Roşu, implicat în acel duel verbal cu Popa, rămâne încrezător în şansele echipei sale: “Am avut mari probleme în prima repriză, pe care le-am făcut-o practic cadou. Am intrat foarte timoraţi şi i-am respectat prea mult. Ionuţ Popa mi-a spus după meci că trebuia să fie 7-0 şi în retur ne dă 3, dar vom vedea ce se întâmplă. Jucăm pe teren propriu, cu suporterii noştri în spate. Poli e nemulţumită de arbitraj? Păi golul doi a fost din ofsaid, dar nu mai contează acum, au avut şi ei alte ocazii mari, nu pot să mă plâng de arbitraj, se mai întâmplă. Am luptat până la final, sunt mulţumit de repriza secundă, când am avut atitudine şi în afara golului ne-am mai creat câteva şanse. Golul şi prestaţia din partea a doua îmi dau încredere pentru retur”, a spus Laurenţiu Roşu la interviul de la Digi Sport.