UTA – SOIMII PINCOTA 4-1, INTR-UN MECI AMICAL DISPUTAT PE „SEGA”

Divizionarele secunde arădene şi-au dat întâlnire astăzi pe sinteticul de la Şega, pentru un nou meci amical. După 1-1 acum două săptămâni, UTA s-a impus în faţa Pîncotei cu 4-1 (2-1), la capătul unui test util pentru ambele formaţii. Pentru Bătrâna Doamnă au marcat în prima repriză Hlistei şi Strătilă, din penalty, pentru ca japonezul Murakami şi Adrian Petre să semneze, în partea a doua, desprinderea „alb-roşilor”. „Şoimii” lui Ionuţ Popa au egalat la 1 prin Dragalina, dar apoi nu au mai avut luciditate în faţa porţii, deşi ocazii au mai fost.

Roland Nagy a folosit două echipe diferite, câte una în fiecare repriză, plus încă două mutări, în vreme ce Popa a optat pentru mai multe schimbări pe parcursul mitanului secund. Victorie clară şi de moral pentru UTA, care va da din nou piept cu Şoimii Pîncota la mijlocul săptămânii viitoare, în cadrul unui triunghiular la care va mai participa şi Crişul Sîntandrei (Liga 4 Bihor).

UTA, repriza 1: Miron – Polgar, Botiș, Manea, Gligor – Stratilă, Chindriș, Jorza, Hlistei – Man, Curtuiuș

UTA, repriza 2: Anca-Trip – Moza (Pîslaru), Tănase (Miulescu), Lazăr, Burlă – Costin, Mbambi, Roman, Murakami – Rus, Petre

Pîncota: Cioară – Dan, Pascariu, Dubeștean, Simin. Au mai jucat: Paşcalău – Issa, Suciu, Gîlcă, Alin Mihai, Farcaş.