UTA se întoarce cu mâna goală din Trivale, 1-2 cu FC Argeș

Aşa cum era de așteptat, FC Argeș şi UTA – două echipe liniștite în Liga a II-a –  au disputat astăzi un meci mai mult de vacanță. Buhăescu a deschis scorul în prima repriză, marcând simplu, din careul mic, după o centrare a lui Florescu: 1-0 în minutul 26. După gol, Popa şi același Buhăescu, în minutele 31 şi 32, puteau închide repede meciul, dar au ratat incredibil din postură de singur cu Orlic, portarul UTA-ei parând miraculos.

În partea secundă, meciul s-a desfășurat cam după același scenariu. Tot Argeșul a marcat în minutul 72, când s-a făcut 2-0, după ce Florescu a centrat din corner, iar Vișa a macat cu capul, din colțul careului mic. UTA a reusit să reducă din diferență la ultima fază a meciului, Oroian marcând din opt metri, după ce mingea a revenit din bară, la şutul lui Matei, scor final 2-1.

Cristian Păcurar a început partida din Trivale în formula: Orlic – Iuga (Oroian), El Hasni, Șeroni, Gavrilă – Hrezdac (Matei), Neagu – C. Costin, Melinte, Ciucur – C. Rus (D. Popa). UTA a căzut pe 9, cu 47 de puncte, iar etapa viitoare dispută ultimul meci acasă din acest sezon, cu Petrolul, echipă ce trage la locul 3, de baraj.