UTA a remizat în amicalul din Valea Domanului

UTA s-a deplasat în Valea Domanului, pentru un joc de verificare contra echipei de liga a III-a, CSM Școlar Reșița. Meciul disputat pe teren sintetic s-a încheiat cu o remiză albă, 0-0. Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Manea, în minutul 24, mingea trimisă cu capul de acesta ștergând transversala. Curtuiuș a fost și el aproape de gol după pauză, dar a trimis slab, cu capul, în brațele lui Zimmermann, pentru ca Jorza să șuteze puțin pe lângă vinclu. Portarul Reșiței a scos pe final un șut bun al lui Curtuiuș, pentru ca gazdele să aibă un gol anulat în minutul 80, pentru motiv de ofsaid. Cristi Todea a început amicalul în formula: Bodea – Polgar, Manea, R. Iuga, Dinculescu – Petra, Tănase – Stahl, Buia, Hlistei – Curtuiuș. Au mai jucat: Zamfir – Jorza, Opriș, Roșca, Prună, A.Iuga, D.Popa, Lazăr și Federico.
Todea: ”Ne-am îndeplinit obiectivul”
Întâlnirea de la Reșița a pus punct unei săptămâni pline de pregătire, pe care antrenorul principal Cristi Todea a sintetizat-o astfel: ”Într-adevăr, a fost o săptămână cu multe meciuri, cel mai important e că băieții au încheiat-o fără probleme de ordin medical și au jucat destule minute. Antrenamentele au fost și ele destul de grele, pot să spun că am reușit să ne îndeplinim obiectivul. În mare, suntem mulțumiți de băieții care sunt în probe.” În programul amicalelor roș-albe a intervenit o nouă modificare.