UNIV.GOLDIS ICIM INFRUNTA PHOENIX GALATI, IN SFERTURILE DE FINALA DIN CUPA ROMANIEI

Univ.Goldiş ICIM se pregăteşte de un nou tur de forţă. După un week-end liber, ca urmare a meciului disputat în devans, la Cluj-Napoca, arădencele vor disputa în această săptămână nu mai puţin de trei meciuri, toate pe teren propriu. Primele două contează pentru sferturile de finală din Cupa României şi sunt programate miercuri, ora 18:30 şi joi, de la ora 13, în compania formaţiei Phoenix Galaţi, calificată în această fază a competiţiei din postura de lucky-loser. Meciuri în care jucătoarele lui Jose Araujo pornesc cu prima şansă, dovadă şi victoria clară din campionat repurtată nu demult în faţa grupării de la Dunăre, scor 82-64. Urmează apoi un ultim meci din turul de campionat, sâmbătă, ora 18:30, cu Olimpia Braşov, care pune capăt unei prime părţi a sezonului destul de zbuciumată, în care nici una dintre echipele cu pretenţii din Liga Naţională nu a reuşit să se desprindă în clasament. Foarte probabil, Univ.Goldiş ICIM va încheia turul cu 24 de puncte, la egalitate cu CSM Târgovişte, Sepsi Sfântu Gheorghe şi CSU Alba Iulia.