Unirea Sîntana e în finala judeţeană la fotbal în sală

Sala de sport din Sîntana a fost, în week-end, gazda primului turneu al Campionatului Judeţean de fotbal în sală, competiţie organizată de AJF Arad. Gazdele de la Unirea au aliniat ambele echipe înscrise în întrecerile oficiale pe teren mare, iar cea din Liga a 4-a s-a impus în final, procurându-şi biletele pentru etapa finală. Cele opt echipe înscrise au fost împărţite în două grupe, cu Sîntana şi Gurahonţ câştigătoare. În semifinale, Unirea Sîntana – CS Ineu 7-2 şi Podgoria Pîncota – Unirea Gurahonț 3-4, pentru ca în finală, Unirea Sîntana să câştige cu 4-3 în faţa celor de la Unirea Gurahonț.
Câştigătoarea turneului a evoluat în formula: Csurka – Mateiu, Peia, Paven, Vuin, Brozbic, Bolba, Cl.Popa, Matiș, Bodea, Josan, Stanciu și Bud. Sîntana, campioana en-titre a competiţiei, e prima ce-și procură biletele pentru finala ce va avea loc pe 26 februarie la Sala Sporturilor din Arad. Podgoria Pîncota a încheiat turneul pe locul trei, profitând de abandonul Ineului. La „masa verde” au mai câștigat locurile 5, respectiv 7, FC Sântana 2016 și Victoria Seleuș.