SPERANTELE VOLEIBALISTICE SI-AU DAT INTALNIRE LA VLADIMIRESCU

Cocheta sală de sport din Vladimirescu a fost zilele trecute gazda unui turneu de volei. În prima zi au păşit pe teren cei mici, adică minivolei, copii cu vârsta maximă de 12 ani. După încheierea patidelor, clasamentul a fost următorul: 1.CSS Deva; 2.CS Westar Arad; 3.Metalul Salonta; 4 CS Pro Volei Arad. A doua zi a fost rândul celor mai mari, din categoria sperante, copii cu vârstă maximă de 14 ani. Dupa încheierea partidelor, clasamentul a arătat astfel: 1.CS Era Sport Oradea; 2.CSS Bega Timişoara; 3.CS Pro Volei Arad; 4.CS Westar Arad. La final s-au acordat premii contând în cupe şi diplome. CS Westar Arad prin preşedintele Iosif Wecker şi profesorul Călin Dehelean şi Pro Volei Arad, reprezentat de profesorul Traian Costea au asigurat recompensarea sportivilor participanţi la acest eveniment.