Spectacol la Arad, în prima etapă naţională de supermoto

La Arad s-a dat startul Campionatului Național individual de SuperMoto. În organizarea Motorsport Race Management, sub patronajul Federației Române de Motociclism, competiţia s-a desfășurat pe circuitul Vik Power. Vremea potrivnică, cu reprize de ploaie puternică, a dat de furcă serios sportivilor de la toate clasele. La SuperMoto clasa SM65, locul 1 a fost obținut de tânărul Patrick Pasotă, de la Pascotă I.I. Timişoara, iar la SM85 s-a impus Daniel Băbescu (Taifun Racing). Clasa SOpen, de departe cea mai spectaculoasă, a fost câștigată de Vlad Neaga (CS Dumbrăvița), urmat de Nikola Krezic, de la AMK Petrovgrad (Serbia). Pe podiumul clasei amatori s-au situat Mario Fantinuoli (Lupo Racing Timisoara), Andrei Filimon (Las Vegas Arad) şi Gheorghe Flonta (Arici Supermoto Arad).