SOIMII PINCOTA INCA SE CAUTA IN AMICALE: 1-3 CU OLIMPIA SATU MARE

Şoimii Pîncota şi Olimpia Satu Mare şi-au dat întâlnire, astăzi, pe sinteticul de la Şega, într-un meci amical. Duelul celor două colege de serie din Liga a II-a a revenit oaspeţilor, care s-au impus cu 3-1, după ce la pauză conduceau cu 1-0. Cădar, Munteanu şi Iuhas au marcat pentru „Oli”, în vreme ce golul de onoare al „alb-negrilor” a fost marcat pe final, din penalty, de veteranul Bebe Mitu. Cu o formulă de început aproape de cea ideală, Pîncota a irosit în prima parte o altă lovitură de la 11 metri, Dragalina şutând peste poartă de la punctul cu var. Traore a fost singurul jucător folosit tot meciul, Dan Cuedan apelând la zece schimbări în partea a doua, printre cei intraţi numărându-se şi Polgar, revenit după operaţia suferită la genunchi.

Şanse pentru toţi jucătorii

Pașcalău – Maghici, Lung, Traore, Siminic – Gavrilescu, Issa, Fl. Cuedan, Gîlcă – Dragalina, Voinea a fost primul „11” al Pîncotei. În repriza secundă au mai intrat Irimia – Pantea, Suciu, Dubeştean, Sălăjan, Polgar, Huţanu, Bulzan, Mitu şi Burian. A fost primul test pe care „şoimii” l-au disputat la Arad, după 3-2 cu CS Sînmartin, 0-2 cu Giarmata şi 0-0 cu ACS Poli, meciuri disputate în deplasare. Următorul meci amical al Pîncotei este programat mâine, la Timişoara, cu echipa de Liga a III-a din Becicherecu Mic.