SOIMII PINCOTA A FOST EGALA LUGOJULUI, INTR-UN NOU TEST DE VERIFICARE

Trupa din Podgorie s-a deplasat în week-end la Lugoj, pentru un test cu divizionara a treia din localitate. Şoimii Pîncota a condus de două ori, prin golurile marcate de Gîlcă şi Marius Ion, dar „vulturii” au revenit de fiecare dată şi au egalat. Scorul pauzei, 2-2, a fost şi cel final, Pavel şi Pascriu irosind în ultimele minute şansele victoriei. Ionuț Popa a abordat amicalul din judeţul Timiş în formula: Irimia – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Pavel, Fuchs – Gîlcă, Dragalina, Leucuța – M. Ion. Au mai jucat: Cioară – Suciu, Alin Mihai, Farcaş, Bulzan şi Mandache.

Altfel, consilierii locali din Pîncota le-au promis jucătorilor că nu vor avea probleme cu banii şi până la finalul campionatului vor fi achitate toate restanţele financiare. Pe de altă parte, preşedintele demisionar Pavel Piroş nu mai dă nici un semn, iar comunicarea cu staff-ul tehnic şi echipa e inexistentă. În condiţiile date, situaţia rămâne incertă în Podgorie, acolo unde pare a se prelungi agonia.