SOIMII PINCOTA A CASTIGAT LA LIMITA AMICALUL DE LA JIMBOLIA

Divizionara secundă Şoimii Pîncota s-a impus în această dimineaţă în amicalul disputat la Jimbolia, în compania combinatei lui Marcel Băban, care a fuzionat cu Mama Mia Becicherecu Mic. Trupa pregătită de Ionuţ Popa a câştigat cu 1-0, prin golul reuşit de Pirtea în minutul 70. Pîncota a început în formula: Sălăjan – Negruț, Rusu, Traore, Doda – Fuchs, Issa, Oprea, Pirtea – Cuedan – Leucuța. La Pîncota a sosit portarul Cristi Bordea, ultima dată goalkeeper al Bihorului, care a evoluat în repriza a doua.

În partea a doua au mai intrat în garnitura „şoimilor” Farcaș, Dubeștean, Dan, Mandache, Pavel, Lazea și Gîlcă. Seria amicalelor continuă joi, de la ora 10, când Șoimii Pîncota întâlnește pe arena din subcetate echipa de Liga a IV-a din Arad, Victoria Lunca Teuz. Săptămâna se încheie sâmbătă, la Ineu, cu un amical în compania zărăndanilor.