SEBISUL ISI IA ADIO DE LA PROMOVARE. INFRANGERE IN PRELUNGIRI CU IGHIU

Național Sebiș a pierdut pe teren propriu cu Performanța Ighiu, scor 2-3 și după doar trei etape scurse din retur își poate lua adio de la promovare. Trupa lui Rică Neaga a contestat vehement, la final, arbitrajul clujeanului Dreve, căruia au anunțat că îi face și memoriu, în principal pentru neacordarea unui penalty clar în minutul 77, la un fault în careu asupra lui Velici, care ar fi schimbat cursul jocului. Național a fost condusă de două ori, 1-2 la pauză, dar a revenit de fiecare dată prin reușitele lui Velici, al doilea gol din 11 metri. Formația din Ighiu a reușit să dea lovitura în prelungiri, atunci când Fetița a transformat un penalty scos tot de el, la un fault în careu asupra sa făcut de Negoescu.

Învinși cu un penalty, în prelungiri

Înfrângere grea pentru sebișeni, care puteau profita de victoria Cugirului în fața liderului ASU Poli, 2-1. Așa însă, doar oaspeții continuă cursa de urmărire, în vreme ce Sebișul mai ratează o dată promovarea. Național a început în formula: Bujor – Rosenblum, Petrovici (33 Neacșu), Stupu, Cherecheș – Z. Radu (79 Oprea), Avramescu, Mihuța (70 Negoescu), Susan (79 Rus) – Keita, Velici. În clasament conduce ASU Poli, 40p., urmată de Cugir 38p, 3. Ighiu 35 și Sebiș 30p.