Sebişul a cedat la limită în amicalul cu Luceafărul

Liderul din “C4” a pus capăt semi-cantonamentului de la Sebiş cu un meci amical disputat sâmbătă pe terenul sintetic de la Salonta. Naţionalul a cedat cu 3-2 în faţa divizionarei secunde Luceafărul Oradea, la capătul unui meci atractiv, în care bihorenii şi-au pus în valoare experienţa superioară. La pauză a fost 1-1, după ce Velici a deschis scorul, Matei egalând pentru gazde. Luceafărul a început mai bine repriza a doua şi a marcat de două ori, prin acelaşi Matei, din penalty şi juniorul Miholca. Spre final, sebişenii au dominat şi au redus din handicap prin Kilin.
Călin Cojocaru a început amicalul de la Salonta în formula: Fișteag – Kilin, Suciu, Bârsănel, Siminic – Avramescu (Drame), Mihuța (Cocină) – Susan (Pirtea), Mihuța, Iuga (Clej) – Velici (Tulcan). Naţional Sebiş a intrat în linie dreaptă cu pregătirile, gândurile celor de pe malul Crişului Alb fiind încă de pe acum la primul joc oficial din 2017, cu Ripensia.