ROMANII CARE NU ISI MAI POT PLATI CREDITUL LA "PRIMA CASA" AR PUTEA SCAPA DE RATE
Românii care şi-au cumpărat o locuinţă prin ". Condiţia este ca a doua persoană să fie eligibilă pentru programul "Prima Casă" şi să nu fi avut o locuinţă înainte.
În acest mod se rezolvă două probleme: cei care au rate restante scapă de povara lor, iar cei care îşi doresc o locuinţă pot accesa mai uşor programul "Prima Casă".
Citeste mai mult pe RTV.NET: http://www.romaniatv.net/romanii-care-nu-isi-mai-pot-plati-creditul-la-prima-casa-ar-putea-scapa-de-rate_206737.html#ixzz3TmaSZIQH