ROLAND NAGY, DUPA ESECUL DE LA BAIA MARE: ”SA NE MOTIVAM IN CONTINUARE”

”Poate se schimba meciul dacă Strătilă înscria din penalty. A fost un moment psihologic, cu toate că era doar minutul 3-4. Creștea presiunea asupra gazdelor, cu toate că și așa am controlat mare parte din prima parte dar și din a doua, cu fragmentarea care a fost și cu terenul execrabil. E meritată victoria gazdelor, dar scorul nu reflectă neapărat realitatea. Nouă ne-a lipsit golul, ceea ce nu s-a întâmplat de prea multe ori până acum. Dar victoria, repet, e meritată, îi felicit pe cei de la Baia Mare. Noi trebuie să ne motivăm în continuare, în două etape am primit patru goluri, prea mult, trebuie să clarificăm acest aspect. Am stat foarte bine în prima în prima repriză, dar adversarii au profitat de singura ezitare a noastră”, a comentat antrenorul principal al roș-albilor după meciul de la Baia Mare.

Fundașul dreapta Norbert Polgar a avut mult de luptă cu incisivii fotbaliști ai gazdelor care au urcat în zona lui și a încercat să ajute cât a putut faza ofensivă. ”Un meci greu, pe un teren neașteptat de greu, rău. Ne așteptam la o echipă arțăgoasă, care să joace mai mult cu mingi lungi. Din păcate, noi în loc să ne facem meciul ușor, ratăm, dar nu trebuie acuzat Strătilă, se întâmplă. Îmi pare rău că n-am putut egala, am avut multe oportunități, eu zic că repriza a doua am fost peste ei, însă nu i-am taxat noi, așa e fotbalul, ne-au taxat ei și au luat 3 puncte”, regretă Norbert Polgar.

Sursă: uta-arad.ro