Rapidistul Albu a reuşit „dubla” şi i-a taxat pe arădeni: „Mi-au umplut frigiderul, că era cam gol”

Alexandru Albu a reușit să marcheze ambele goluri, iar reușitele au fost speciale pentru mijlocaș, în contextul în care acesta a petrecut ultimul sezon chiar la UTA. Cel care a prins și o convocare la echipa națională anul trecut, a surprins după una dintre reușite, când s-a bucurat în stilul lui Memphis Depay, cu mâinile duse în dreptul urechilor. Albu a explicat după meci că a fost un mesaj pentru suporterii celor de la UTA, care l-au apostrofat pe durata partidei. Îmi pare rău pentru acea ratare. Dacă făceam 3-0, meciul se termina. Am controlat meciul, pe final, în ultimele 20 de minute, s-a urcat UTA peste noi, nu știu de ce am cedat așa terenul, la fel ca meciul trecut. Trebuie să îmbunătățim ultimele minute. Tot stadionul mi-a umplut frigiderul și le mulțumesc, pentru că era gol. Poate un pic m-am simțit dat la o parte de la UTA, dar nu mai contează, le mulțumesc pentru presiune, mi-au făcut bine. Ei au încercat, sper să încerce fiecare echipă la fiecare meci cu mine, că ne merge bine.

„Poate un pic m-am simţit dat la o parte de la UTA”

(n.r – despre absența lui Mihai Iosif) A fost un șoc pentru că am pregătit ceva, Mister e lângă noi mereu, i-am simțit lipsa, dar asta este situația, nu putem să spunem nimic. Până la urmă, e bine și un punct, chiar dacă am pierdut două puncte pe final. E ok, e echitabil, avem două meciuri acasă, trebuie să mergem la victorie la ambele meciuri. Sperăm să jucăm cât mai repede pe stadionul nostru. Dacă nu, pe Arena Națională. Și acolo suntem la noi acasă. Peste tot suntem acasă, ați văzut câte sute de oameni au venit să ne susțină, a spus Albu. (digisport.ro)