RAMAN NEINVINSE IN LIGA EUROPEI: PIESTANSKE CAJKY – UNIV.GOLDIS ICIM 64-81

Baschetbalistele arădene rămân invincibile în grupa B a Ligii Europei Centrale, trecându-şi în cont a cincea victorie din tot atâtea meciuri. „Galben-albastrele” s-au impus în această seară cu 81-64 (18-21, 20-18, 26-10, 17-15) pe terenul slovacelor de la Piestanske Cajky, la capătul unei partide dezechilibrate după pauza mare. Decisiv a fost sfertul trei, controlat cu autoritate de vicecampioanele României. Remarcatele ICIM-ului s-au dovedit americancele Simmons, autoare a 21 de puncte şi 7 recuperări, secondată de Broomfield, 16 puncte şi 6 recuperări şi Engelman, 15 puncte. Pentru formaţia pregătită de Jose Araujo au mai punctat: Crăciun 9, Brosovszky 9, Milovanovic 7, Nagy 2 şi Plouffe 2. Cu 10 puncte adunate, Univ.Goldiş ICIM s-a instalat la şefia grupei, fiind ca şi calificată la turneul final din primăvara acestui an. Pentru arădence urmează o nouă deplasare, de această dată în campionat, la Satu Mare, meci programat duminică, ora 11.