PROGRESUL PECICA ESTE CAMPIOANA JUDETULUI LA FOTBAL IN SALA

Liderul Ligii 4 Arad şi-a demonstrat supremaţia şi la turneul final al campionatului judeţean de fotbal în sală, competiţie organizată de AJF. Progresul Pecica s-a dovedit cea mai bună echipă la faza finală a întrecerii, organizată duminică în sala de sport din Macea. Echipa pregătită de Mihai Petcuţ a terminat a doua grupa B, după 0-4 cu Unirea Sîntana şi 6-0 cu CS Glogovăţ, echipa de Liga a V-a terminând la egalitate cu Sîntana, 2-2. Grupa A a fost câştigată de Naţional Sebiş, 2-1 cu Şoimii Lipova şi 3-1 cu Olimpia Bocsig, în timp ce Lipova s-a calificat în semifinale după 5-2 cu Bocsigul. În penultimul act , Sîntana a dispus cu 5-4 (2-2) de Lipova, iar Pecica s-a impus cu 4-0 în faţa Sebişului. Finala mare a revenit liderului Ligii a IV-a, 6-5 (2-2) cu Sîntana, în vreme ce locul trei a revenit Lipovei, 4-2 în finala mică, cu Sebiş. Mai jos vă prezentăm loturile primelor trei clasate, dar şi premiile oferite de orgaizatori:

Pecica (antrenor Mihai Petcuț): M. Rus, Arsene, Trif, A. Ponta, Gh. Ponta, V. Gabor, Vasilca, Riviș, Caba, Marinescu. Premiu: cupă, diplomă, voucher echipament sportiv 1.500 lei.

Sîntana (Dinu Donca): Ciornei, Jager, C. Popa, Cl. Popa, Șiclovan, Bodea, Brozbic, Bolba, Paven, Mateiu, Peia. Premiu: cupă, diplomă, voucher echipament sportiv 1.000 lei.

Lipova (Marius Grad): Marinca, L. Calancea, D. Vancea, Moisă, Ghergar, Cati, Biro, Petrilă, Orza, Gornic. Premiu: cupă, diplomă, voucher echipament sportiv 500 lei.