NATIONAL SEBIS A PIERDUT LA SCOR DE TENIS AMICALUL CU FC BRASOV

Divizionara „C” Naţional Sebiş a disputat astăzi un nou amical, în compania divizionarei secunde FC Braşov. Jocul de pe terenul ICIM a fost la discreţia „stegarilor”, care s-au impus cu scorul de 6-1 (2-1). Sebişenii au deschis scorul în prima repriză, prin golul marcat din lovitură liberă de juniorul Cherecheş, dar Braşovul a întors rezultatul până la pauză, prin „dubla” golgheterului Matei. Istrofor şi Rusu au mai înscris de două ori şi după o oră de joc era deja 4-1 în favoarea braşovenilor. Horia Popa a făcut 5-1 pentru „galben-negri”, iar cu patru minute înainte de final, Pană a stabilit scorul amicalului, 6-1! Scorul putea lua proporţii şi mai mari, dacă Rusu nu rata un penalty în ultimele secvenţe.

Încă două amicale pentru sebişeni

Înfrângere care cu siguranţă nu îi pică deloc bine lui Neaga, supărat oricum pe unii jucători după amicalul cu Mioveniul, 0-2. Naţional Sebiş a început testul de sub Tîmpa în formula: Bujor – Radu, Țoca, Neacșu, Cherecheș – Zurbagiu, Avramescu – Rus, Mihuța, Susan – Negoescu. Pe parcurs au mai jucat Lazea, Rădulescu, Stupu, Bogdanovici şi Dăruială. Sebişul se întoarce în cantonamentul de la Băile Tuşnad, urmând să mai dispute în această săptămână încă două amicale: miercuri, cu FK Csikszereda şi vineri, cu divizionara secundă Unirea Tărlungeni.