NATIONAL SEBIS A FOST EGALA UNIVERSITATII CLUJ, INTR-UN MECI AMICAL

Naţional Sebiş a disputat astăzi al doilea amical al iernii. După testul cu prim divizionara ACS Poli, pierdut cu 1-3, trupa pregătită de „Rică” Neaga s-a deplasat la Cluj-Napoca, pentru jocul de verificare cu divizionara secundă Universitatea. S-au jucat două reprize a câte 50 de minute, pe unul din terenurile sintetice ale complexului studenţesc. După o jumătate de oră, echipa lui Mihai Teja conducea cu 2-0, prin „dubla” reuşită de Calcan, pentru ca până la pauză Velici să reducă din handicap, cu un şut plasat din opt metri.

Velici şi Lazăr au semnat golurile

Sebişenii au egalat în minutul 64, la o greşeală a goal-keeper-ului clujean, care a scăpat mingea în poartă. Pe final, Naţional putea chiar câştiga, dar nou venitul Negoescu a ratat incredibil. Neaga a început amicalul în formula: Tomșa – Dăruială, Stupu, Țoca, Cherecheș – Susan, Zurbagiu, Lazea, Z. Radu – Mihuța – Velici, pentru ca în partea a doua să evolueze: Bujor – Rosenblum, Basic, Neacșu, Cherecheș – Lazea, Avramescu – Stoian, Unguru, Rus – Lazăr (atacant în probe).