Micii judoka ai CSM-ului au urcat pe podiumul naţional

CSM Arad a obţinut rezultate deosebite la Campionatele Naţionale de judo pentru copii, categoriile sub 12 şi 13 ani, de la Timişoara. Micii judoka s-au întors acasă cu şapte medalii. La U13, medaliile au fost cucerite de: Carla Duma, argint la -52Kg (antrenor Ionel Lazăr), Voica Andrada, bronz la-48Kg (antrenor Ionel Lazăr), Luca Botezatu, bronz la-50Kg (antrenor Dorin Drimbe), Alexandru Andraş, bronz la -60Kg (antrenor Dorin Drimbe). La U12, Timeea Hegyi a cucerit argintul la-26Kg (antrenor Dorin Drimbe), iar Vlad Pop, la-42Kg (antrenor Loghin Lazăr) şi Cristiana Mercea, la 36Kg (antrenor Dorin Drimbe), s-au ales cu bronzul. Vlad Chiţurlea a pierdut meciul pentru bronz.
“Suntem foarte multumiţi de modul în care s-au prezentat sportivii noştri la această competiţie. Vrem să îi felicităm pe părinţii acestor copii minunaţi şi să le mulţumim pentru toată împlicarea de care dau dovadă”, spune antrenorul Dorin Drimbe. Urmează o ultimă etapă finală ale Campionatelor Naţionale de judo, la nivelele de vârstă sub 10 şi 11 ani, de la Baia Mare, la care CSM Arad îşi propune noi prezenţe pe podiumul de premiere.