Man a ratat un penalty, în remiza Parmei cu Modena! Echipa arădeanului cedează șefia în Serie B

Dennis Man a revenit pe gazon după accidentarea suferită acum trei săptămâni, ce l-a ținut departe de națională. Arădeanul a fost integralist în meciul Parmei de pe teren propriu cu Modena (1-1) și a ratat mai multe ocazii, printre care și o lovitură de la 11 metri. Oaspeții au condus din minutul 59, când Duca a deschis scorul. Man putea să egaleze în minutul 87, când echipa sa a primit un penalty, însă execuția sa a fost respinsă de portarul Seculin.

Până la urmă, gazdele au reușit să egaleze în minutul trei al prelungirilor, prin Partipilo. După acest rezultat, Parma a căzut pe locul 2 în clasament, fiind depășită de Venezia, care s-a impus cu 3-0 pe terenul lui Bari. Ambele formații au câte 30 de puncte. Pentru Prma urmează un meci în deplasare cu Spezia, pe 2 decembrie, de la ora 17:15.