INEUL INCEPE CU DREPTUL. ZARANDANII AU TRECUT DE ECHIPA SECUNDA A PANDURILOR

CS Ineu a început cu dreptul returul din C4, echipa pregătită de Cristi Sculici impunându-se astăzi pe teren propriu, scor 2-0, în fața celor de la Pandurii II Târgu Jiu. După ce în prima etapă din acest an au stat, zărăndanii au abordat jocul cu oltenii cu mult aplomb, iar după un prim sfert de oră de tatonare, Huțanu a deschis scorul în minutul 18, la capătul unei faze de atac la care au mai contribuit Mașniță și Ciocan. Mașniță putea face 2-0 după exact o jumătate de oră, dar șutul acestuia din careu a ocolit de puțin poarta gorjenilor. Pandurii au rămas în zece oameni cu patru minute înainte de pauză, atunci când Trocan a văzut al doilea galben.

Chiar și în inferioritate numerică, oaspeții au preferat să joace pe contre în repriza secundă, fără însă a pune în mare pericol poarta apărată de Mitrea. De cealaltă parte, ineuanii au gestionat bine avantajul, iar pe final au dat lovitura de grație: Hulbăr a fost agățat în minutul 90 în careu, iar Ciocan a transformat cu precizie penalty-ul, scor final 2-0. Victorie foarte importantă în contul zărăndanilor, care evadează pentru moment din zona periculoasă a clasamentului. CS Ineu a început în formula: Mitrea – Zdrențan, Iaroș, Bier, Hulbăr – Clej (46 Popovici) – Ciocan, Huțanu, Spătaru, Botaș (64 Talpaș) – Mașniță (75 Cioboată).