Gimnastele de la ritmică s-au remarcat la “Cupa Irina Deleanu”

Gimnastele secţiei de ritmică de la CS Municipal Arad s-au întors cu rezultate bune de la a 17-a ediţie a turneului internaţional “Cupa Irina Deleanu”, desfăşurat în Polivalenta din Bucureşti. Fetele pregătite de Daniela Chiriac şi Tatiana Novikova au concurat la categoriile de vârstă junioare, prejunioare, copii şi speranţe. La junioare, Alenia Biringer s-a clasat pe locul 10 la general, cu un punctaj total de 45,950, tot pe 10 la cerc, pe 14 la minge, pe 12 la măciuci şi panglică. La speranţe, Karina Kuncz s-a clasat pe locul 6 în clasamentul general şi la cerc, Carina Crainic s-a ales cu un loc 2 la panglică şi cerc şi un loc 4 la coardă, iar Andra Crainic s-a clasat pe 4 la panglică, pe 6 la coardă şi pe 11 la cerc.

La prejunioare, Marian Moţ a terminat a patra în clasamentul general, a şasea la cerc, a cincea la minge şi a doua la măciuci, Catrina Buniov a ocupat locul 8 în ierarhia generală, un loc 2 la panglică şi un loc 12 la cerc, iar Dalia Marin s-a clasat pe locul 13 la general, pe 14 la cerc şi minge şi pe 8 la măciuci. La copii, CSM Arad a fost reprezentat de Teodora Brădean Iovănaş, pe locul 5 la individual şi cerc.