ESEC DUREROS SI PE SOMES: UNIVERSITATEA CLUJ – UNIV.GOLDIS ICIM 95-47

Continuă şirul înfrângerilor la scor pentru echipa feminină de baschet a Aradului. Într-un nou meci de campionat, Univ.Goldiş ICIM a fost surclasată astăzi de Universitatea Cluj-Napoca, scor 95-47 (28-14, 24-10, 25-9, 18-14). Gazdele au făcut legea încă din start, când şi-au asigurat un avantaj clar, replica ceva mai bună a „galben-albastrelor” venind abia în ultimul sfert, pierdut la limită. Arădencele au scăpat, totuşi, fără suta de puncte, o „performanţă” în condiţiile actuale.

De la „U” s-au remarcat stranierele, mai exact Grimes şi Young, ambele cu 13 puncte în cont, secondate de King 12 şi Wilson 11. De cealaltă parte, pentru Univ.Goldiş ICIM au evoluat: Bupte 13, Mercea 10, Spier 7, Gădărici 7, Manea 6, Vaţi 4, Ţicău, Mera şi Toth. Următoarele meciuri ale echipei arădene sunt programate săptămâna viitoare, la Braşov: pe 27 ianuarie în campionat şi o zi mai târziu în manşa retur a sferturilor de finală din Cupa României.