ELORE BEKESCSABA – SOIMII PINCOTA 3-1, INTR-UN AMICAL DISPUTAT IN UNGARIA

Şoimii Pîncota a disputat astăzi, la Bekescsaba, al doilea amical al iernii, în compania echipei locale, ultima clasată în prima ligă din Ungaria. După 0-0 la pauză, echipa din Podgorie a deschis scorul după o oră de joc, prin Pascariu, care a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Dragalina. Gazdele au egalat repede, în minutul 75, iar în ultimele zece minute au înscris golurile victoriei, scor final 3-1 în favoarea celor de la Elore. A fost al doilea test al iernii pentru Pîncota, după 1-1 cu UTA.

Ionuț Popa a început meciul în formula: Cioară – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Pavel, Leucuța, Fuchs, Dragalina, Pirtea – Al. Mihai. Pe parcurs au mai intrat: Paşcalău – Farcaş, Movica, Gîlcă şi Costa. Altfel, Şoimii Pîncota nu a găsit resurse pentru un stagiu centralizat şi a renunţat şi la semi-cantonamentul de pe plan local.