DVTK MISKOLC – UNIV.GOLDIS ICIM 79-64, INTR-UN AMICAL DISPUTAT IN UNGARIA

Cu un lot schimbat faţă de campionatul trecut aproape în totalitate, Univ.Goldiş ICIM Arad a fost învinsă, aseară, în primul meci amical al noului sezon competiţional. Formaţia pregătită de Jose Araujo a pierdut în Ungaria în faţa lui DVTK Misckolc, participantă în FIBA EuroCup. „Galben-albastrele” s-au mişcat bine în primele trei sferturi, dar lipsa de omogenitate şi plusul de experienţă al maghiarelor s-au văzut în ultimele zece minute, scor final 79-64 (18-13, 21-19, 16-17, 24-15). Pentru Univ.Goldiş ICIM au marcat: McCarthy 19, Dyer 15, Gill 12, Stoenescu 7 (1×3), Karakasevic 4, Reid 4, Mercea 3 (1×3).

De astăzi, în turneu la Cluj-Napoca

A mai jucat Nagy, în vreme ce Spier şi Manea nu au fost utilizate. Din tabăra gazdelor s-au remarcat: Jovanovic 20 de puncte, Brewer 17 şi Rasheed 16. De astăzi, arădencele sunt la Cluj, într-un turneu alături de echipa locală şi CSU Alba Iulia. De la ora 18, Univ.Goldiş ICIM înfruntă Universitatea, iar luni, de la aceeaşi oră, este programat meciul cu Alba.