DENNIS MAN A ÎNSCRIS PRIMUL GOL PENTRU STEAUA

Dennis Man, marea speranță a Stelei, a „spart gheața” și a înscris, duminică seară, primul său gol în Liga 1 și în tricoul roș-albastru.

Man (18 ani) a intrat pe teren în minutul 14, în locul lui Ovidiu Popescu, după ce acesta nu a mai putut continua, în urma intrării extrem de dure a lui Boiciuc, din startul partidei.

Chiar dacă nu a intrat într-un moment prea fericit, atacantul transferat de la UTA pentru 400.000 de euro a reușit, în minutul 86, să înscrie primul său gol în Liga 1 și totodată primul la Steaua, pentru care a mai bifat o apariție și în Cupa Ligii.

Enache a centrat pe jos, de pe dreapta, iar mingea a ajuns la Man după ce portarul Caparco a scăpat mingea din cauza gazonului ud. Tânărul atacant a avut doar de pus latul, din interiorul careului mic.

Acesta a fost al treilea meci al lui Man în Liga 1, după cele cu CS Universitatea Craiova (2-1) și cu ASA Tg. Mureș (1-1).

Sursă: digisport.ro