CSM TARGOVISTE A INDEPLINIT FORMALITATEA SI IN AL DOILEA MECI CU ICIM ARAD

După 89-47 aseară, CSM Târgoviște a câștigat și mai clar meciul doi al sfertului de finală din Liga Națională de baschet, cu Univ.Goldiș ICIM, scor final 81-28. Pentru că Polivalenta arădeană a ocupată de Cupa Davis iar șansele echipei arădene erau oricum infime, s-a convenit ca meciul doi să aibă loc astăzi, la Pitești. După 43-22 la pauza mare, târgoviștencele au apăsat și mai mult pe accelerație în ultimele două sferturi, dovadă doar cele șase puncte reuşite de Univ.Goldiș ICIM. Punctele galben-albastrelor au fost semnate de: Manea 6, Spier 6, Boltaşu 4, Bupte 4, Ebervein 4, Mercea 2 şi Moraru 2.

Astfel, CSM Târgoviște se califică la pas în semifinale, în vreme ce Aradul încheie conturile cu un sezon ce se vrea cât mai repede uitat. Pentru arădence urmează alte două partide în această săptămână, ambele în sala Universității Aurel Vlaicu: vineri, ora 18, cu Danzio Timişoara, în Liga I şi duminică (ora urmează a fi stabilită), cu SBS Samorin, în Liga Europei.