CFR CLUJ S-A CALIFICAT IN CAREUL DE ASI AL CUPEI ROMANIEI LA FOTBAL

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iași, cu scorul de 2-1 (0-0), în sferturile de finală ale competiției.

Oaspeții au deschis scorul în repriza secundă, prin Adrian Păun (55), ieșenii au restabilit egalitatea prin Vasile Gheorghe (77), dar clujenii au mai înscris o dată, prin camerunezul Leo Beleck (83).

Aceasta este prima victorie a tehnicianului portughez Toni Conceicao în al doilea său mandat.

CFR se alătură echipelor ASA Târgu Mureș și Dinamo în careul de ași al competiției. Ultima semifinalistă va fi decisă joi, ORA 20:30, dintre FC Viitorul Constanța și Steaua București.

CSMS Iași — CFR Cluj 1-2 (0-0), Stadion ”Emil Alexandrescu” — Iași
Au marcat: Vasile Gheorghe (77), respectiv Adrian Păun (55), Leo Beleck (83).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ștefănești/AG)
Observatori: Nicolae Marodin (București) — CCA, Daniel Scânteie (Bacău) — FRF

Sursă: AGERPRES