Atleții de la CSU Arad, pe podium la început de an: Coman a luat bronzul balcanic!

Atletul Nicolae Coman, legitimat și la CS Universitatea Arad s-a remarcat la Campionatul Balcanic de Atletism. Echipa României a cucerit medalia de bronz în proba de 4×400 de metri, printre performeri numărându-se și „studentul” Coman. Tot în competiția de la Istanbul, în proba de 1500 de metri, Coman a reușit un „season best” (3 minute, 49 de secunde și 17 sutimi), cu care s-a clasat al 6-lea.

Început de sezon competițional foarte bun și pentru Diana Lătărețu. În cadrul Campionatului Național de marș, craioveanca legitimată la CS Universitatea Arad a reușit să cucerească titlul național la categoria tineret, realizând și un record personal în proba de 10 kilometri marș (47:20).

În urma acestei performanțe, Lătărețu a fost selecționată și la lotul national de seniori, care va efectua deplasarea la Campionatul Balcanic de marș din Antalya (Turcia). Atât Coman, cât și Lătărețu, sunt pregătiți de Gabriel Boga.