Lazio a furnizat surpriza în turul optimilor Ligii, PSG e cu un pas în sferturile de finală

Lazio a învins-o pe Bayern Munchen cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe Stadio Olimpico, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. Lazio a făcut un joc tactic perfect în faţa unei formaţii aflate în criză, câştigând prin golul înscris de Ciro Immobile (69), din penalty, după un fault comis de fundaşul Dayot Upamecano asupra danezului Gustav Isaksen. Pentru intrarea sa dură, francezul a fost eliminat (68), fapt care a îngreunat şi mai mult misiunea bavarezilor. Manşa secundă va avea loc la Munchen, pe 5 martie.

Paris Saint-Germain a învins-o pe Real Sociedad cu scorul de 2-0 (0-0), miercuri seara, pe Parc des Princes, în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. PSG s-a impus prin golurile marcate de Kylian Mbappe (58) şi Bradley Barcola (70) şi a luat o opţiune pentru sferturile de finală. Manşa secundă va avea loc pe 5 martie, la San Sebastian.  (agerpres)