ADRIAN PETRE, GOLGHETERUL UTA-EI: ”SĂ LEGĂM CÂT MAI MULTE VICTORII”

Golgheterul UTA-ei în acest sezon, Adrian Petre, a marcat golul cu numărul zece. Deși a avut șansa golului și mai repede în partida cu Dunărea Călărași, acesta a reușit să introducă mingea în plasă abia în ultimul minut de prelungiri, după ce Marius Curtuiuș i-a pasat în fața porții.

”A fost un meci greu, pe un teren impracticabil. Nu am avut altceva în gând decât să câștigăm. Terenul ne-a pus probleme mai mari decât adversarul. Am făcut un meci bun, am făcut pressing,  a fost altceva față de meciul de la Satu Mare.  S-a văzut că dacă nu suntem în inferioritate, suntem o echipă bună, pragmatică. Dacă nu reușeam să câștigăm, ne puteam gândi deja la sezonul următor.  Acum avem nevoie să legăm cât mai multe victorii pentru e reveni acolo sus și a relansa lupta la promovare” au fost cuvintele lui Adrian Petre la finalul partidei.

După o serie de jocuri în care nu a găsit drumul spre gol, Marius Curtuiuș a fost cel care a deschis scorul în partida contra celor de la Dunărea Călărași, scor 2-0. Acesta a transformat în gol centrarea venită de la Sorin Strătilă în minutul 56.
”Mă bucur mult că am câștigat și am reușit să ieșim dintr-o pasă proastă cu trei meciuri pierdute în campionat. A fost un joc greu, disputat pe un teren foarte prost, dar am încercat să facem o impresie bună și să ținem echipa cât mai sus, ceea ce în mare parte am și reușit.” a menționat Marius Curtuiuș.

Sursă: uta-arad.ro