Sportivii de la CSŞ Gloria Arad continuă să se remarce în competiţii (FOTO)

Mijlocul lunii aprilie a fost plin de competiții și rezultate bune pentru sportivii de la CSȘ Gloria Arad. În cadrul Campionatului Național al Cluburilor Sportive Școlare la gimnastică artistică desfășurat la Buzău, sportivii pregătiți de prof. Gabriel Haș au obținut următoarele rezultate: Cristian Pintea (juniori II nivel 3) – locul 2 la sărituri și locul 8 la individual compus; Darius Roşu (juniori III nivel 2) – locul 5 la sărituri, locul 6 la cal cu mânere și locul 10 la individual compus; Gabriel Vancu (juniori III nivel 2) – locul 5 la individual. La etapa de zonă a Campionatului Național Școlar de judo U18 ce a avut loc la Deva, cei trei sportivi pregătiți de profesorul Alin Moț au obținut calificarea la etapa finală ce va avea loc la Ploiești, în perioada 14-15 mai: Amalia Kuba (57kg) – locul 1; Tudor Barta (46kg) – locul 1; Luca Hanciuța (+70kg) – locul 2.

Rezultate bune la judo şi kaiac, speranţe la gimnastică

Pregătind competițiile oficiale, sportivii antrenați de prof. Gheorghe Muscă și Marcel Furdui au participat la prima competiții din acest an, Cupa „CSȘ Timișoara” la kaiac și au obținut următoarele rezultate: David Marian (jun.I) – locul 2 la 200m și locul 3 la 2000m; Iulia Aniti (jun.I) – locul 2 la 200m și locul 3 la 2000m; Ionuț Gherman (jun. III) – loc 2 la 1000m
Marian Emanuel (jun. II) – locul 3 la 200m. (foto: CSŞ Gloria Arad, facebook)