Revenit printre titularii Parmei, arădeanul Man a jucat în nota echipei

Dennis Man a fost titular din nou pentru Parma după mai multe etape de absență din primul 11, însă fotbalistul transferat de italieni de la FCSB nu a reușit să aibă o evoluție strălucită. Fără Valentin Mihailă, dar cu arădeanul Man titular, cei de la Parma au fost învinși pe teren propriu de Brescia, 0-1. Man a evoluat timp de 60 de minute, iar cifrele sale arată o prestație în nota echipei. Man a atins mingea doar de 19 ori, a avut un șut pe poartă și unul blocat de fundașii adverși, iar în cele 60 de minute jucate a încercat un singur dribling, care a fost reușit.  Dennis Man a fost notat cu 5 după meciul cu Brescia. Fotbalistul român a avut o șansă bună de a marca, dar intervenția portarului Joronen i-a refuzat golul lui Man.

Doar 19 atingeri pentru Dennis Man, înlocuit după o oră de joc

Dennis Man a fost înlocuit după o oră de joc cu Benedyczak. Cea mai mare notă a ”cruciaților” a primit-o însă Buffon. Legendarul portar a fost notat cu 6.5, după ce a oprit mai multe baloane periculoase trimise de jucătorii Bresciei. Iachini l-a folosit titular după ce a fost scos din joc pentru mai multe săptămâni. Man a apărut foarte puțin, a avut o singură șansă în care a ajuns la poartă. Totuși, s-a mișcat cam puțin, au scris cei de la Tutto Mercato Web. Parma a ajuns pe locul 14 în clasament, cu doar 18 puncte adunate, la nu mai puţin de 11 distanţă de a doua clasată, Pisa.