Dueluri arădene între vecini, în turul doi al Cupei României

Marţi, 14 august şi miercuri, 15 august, cu începere de la ora 17:30, sunt programate meciurile din turul doi al Cupei României la fotbal. În manşa următoare vor ajunge cu siguranță două echipe din județul Arad și asta pentru că divizionarele arădene se vor înfrunta între ele.

Mai mult, vom avea parte de dueluri între vecini, respectiv Victoria Zăbrani – Șoimii Lipova și Gloria Lunca Teuz Cermei – Național Sebiș.

De menționat că partida dintre Cermei şi Sebiş se va juca după regulile Ligii a III-a, adică cu ambele formații aliniind câte trei juniori, în timp ce lipovanii, care i-au cedat recent la Zăbrani pe Bier și Pașcu, nu sunt obligați să respecte această regulă.

În caz de egalitate după 90 de minute, se va recurge la prelungiri, iar dacă egalitatea va persista se trece la executarea loviturilor de departajare.