Lipova şi Cermeiul au meciuri cu timişene, în etapa din “C4”

Lipova şi Cermeiul au meciuri cu timişene, în etapa din “C4”

Şoimii Lipova şi Gloria Cermei vor înfrunta în acest sfârşit de săptămână echipe timişene, în etapa a opta din “C4”. Ambele reprezentante ale jude

Şoimii Lipova şi Gloria Cermei vor înfrunta în acest sfârşit de săptămână echipe timişene, în etapa a opta din “C4”.

Ambele reprezentante ale judeţului nostru au şanse să obţină punct(e), mai ales că adversarele ocupă poziţii în a doua parte a clasamentului.

Prima care intră în iarbă e Lipova, decisă să îşi continue seria pozitivă, cu egaluri la Deva şi apoi acasă, în compania liderului Şirineasa. “Şoimii” se deplasează mâine la Giarmata, în fieful unei grupări care are o singură victorie din şapte meciuri.

Cermeiul joacă sâmbătă, urmând să primească vizita puştilor de la CNP Timişoara. Trupa tandemului Nagy – Anca porneşte din postură de favorită, iar victoria nu ar trebui să-i scape.

Naţional Sebiş are etapă liberă, prilej pentru preşedintele-antrenor Călin Cojocaru să regleze mecanismul ce pare să nu funcţioneze atât de bine.

Liga a III-a, seria 4, etapa a opta:
ACSO Filiaşi – CSM Lugoj, vineri, ora 15
Hermannstadt 2 – Becicherecu Mic, vineri, ora 15
Cetate Deva – ACS Ghiroda, vineri, ora 15
Millenium Giarmata – Şoimii Lipova, vineri, ora 15
Lunca Teuz Cermei – CNP Timişoara, sâmbătă, ora 15
Inter Băleşti – Şcolar Reşiţa, sâmbătă, ora 15
ACS Şirineasa – CSU 2 Craiova, sâmbătă, ora 15
Naţional Sebiş stă.

Clasament
1.ACS Şirineasa 7 6 1 0 14-2 19
2.CSU 2 Craiova 6 4 2 0 10-2 14
3.ACS Ghiroda 7 4 1 2 21-12 13
4.CSM Lugoj 6 3 3 0 12-5 12
5.Şcolar Reşiţa 6 3 2 1 14-5 11
6.Naţional Sebiş 7 3 2 2 11-10 11
7.ACSO Filiaşi 6 2 3 1 7-4 9
8.Şoimii Lipova 7 2 3 2 9-8 9
9.Lunca Teuz Cermei 6 2 1 3 11-11 7
10.CNP Timişoara 6 2 1 3 5-9 7
11.Cetate Deva 6 1 3 2 10-11 6
12.Giarmata 7 1 2 4 8-17 5
13.Inter Băleşti 7 1 1 5 7-13 4
14.Hermannstadt 2 6 1 1 4 6-15 4
15.Becicherecu Mic 6 0 0 6 2-23 0

Facebook Comments

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0